Rusiška pirtis

Rusiškos pirtys – garinės, nuo senovės buvo plačiai paplitusios Rusijos teritorijoje, o dabar jau ir visame pasaulyje. Gedvydo sodybos rusiškoje pirtyje naudojama malkinė krosnys, kuri pripildoma akmenų, kuriuos užpilus karštu vandeniu išgaunamas didelis kiekis garų.

Garo pirtys yra svarbi gydomoji ir sveikatos stiprinimo priemonė. Garinė pirtys plačiai naudojama žmogaus savijautos gerinimui, gydant įvairius sveikatos negalavimus. Rusiškos garinės pirtys ne tik gydytojų, bet ir pačių žmonių yra pripažintos kaip būtina priemonė išlikti sveikam. Garinės pirties garai atveria poras, išvalo susikaupusį kenksmingą prakaitą, sutvarko virškinimą, šaliną nuovargį, ir gerina apetitą. Rusiškos pirties procedūra, kurios metu pirtyje įsikaitinę galima voliodavosi sniege, maudytis ekėtėse o atvėsus grįžti į pirtį toliau kaitintis. Vantos suteikia malonius pojūčius pirtyje.

Gedvydo sodybos Jonavoje rusiškoje pirty dominuoja apie 80°C temperatūra. Oro drėgnumas įprastai svyruoja nuo 40 iki 70%, kartais būna kiek didesnis. Pirties metu reikia gerti daug skysčių. Gedvydo sodyboje jus galite atsigaivinti natūraliu šaltinio vandeniu. Pirties metu labai tinka karšta arbata. Atvykite ir patys įsitikinkite, kaip maloniai veikia rusiška garinė pirtelė.